Meilėir finansinės vyro galimybes:kiek tai turi įtakos moters jausmams, pasirinkimui, laimės jausmui?
Atsivertę socialinės psichologijos vadovėlį, perskaitysite: moterys teikia pirmenybę vyrams su aukšta socialine padėtimi ir atitinkamai didesnėmis pajamomis. Rinkdamosispartnerį trumpalaikiams intymiems santykiams moterys pastebi aukštesnius vyrus, kurių veido bruožai simetriški. Taigi, pirmąją vyrų grupę puošia:
- Aukštaūgiai;
- Simetriški;
- Aukštą padėtį užimantys;
- Turtingi.
Tačiau šios savybės irgi tarpusavyje susijusios: pastebėta, kad aukštesnio ūgio vyrai dažniau yra renkami į vadovaujančius postus. O tai, savo ruožtu, siejasi su didesnėmis pajamomis. Tai gal mūsų visuomenėje seniai egzistuoja žemesnioji ir aukštesnioji vyrų kasta? Ir mums tik reikia turėti drąsos tai pripažinti?
Nesimetriški ir žemaūgiai vyrai gali nusiraminti: į vyrus jie turi netgi daugiau šansų patekti, nes visam gyvenimui moterys linksta rinkti ne grožį, o fizinį panašumą, dvasinį artumą ir patikimumą. Todėl jei jūs pažiūrėsite į „laimingas poras“, pragyvenusias kartu daug metų, tai išvysite: jie gana retai yra panašūs į Holivudo žvaigždes, tačiau yra stebėtinai panašūs vienas į kitą lyg būtų brolis ir sesuo. Ir jei moteris nėra ilgakojisfoto modelis, tai kaip šalia jos ilgam užsilaikys aukštas gražuolis? Tiesa, kiekpatikimi aukštaūgiai gražuoliai –dar klausimas. Juk daug kas jų norės, ar ne?Todėl ir sakoma, kad vyras turi būti truputį gražesnis už velnią.
Tačiau, ką turi daryti vyrai, kurie mažai arba beveik nieko neuždirba? Moterų, žinoma, jie gali turėti, ypač jei turi pirmai grupei būdingų savybių. Žavesio vyriško – migloto, beimoterų suprantamo šarmo.Įsivaizduokime sau tokį variantą: moteris uždirba, o jaunas vyras bedarbis. Žinoma, jis gali patraukti moterį savo šarmu ar net savotišku grožiu. Kai kurias moteris net patrauks jų apgailėtina padėtis, yra moterųglobėjiškų iš prigimties. Tokianetgi priims jį pas save gyventi. Tačiau anksčiau ar vėliau moteris paklaus: klausyk, o kodėl tu pats neuždirbi?
Ir šio klausimo esmė bus tokia: na,kaip tu gali būti toks nevykėlis? Vyrui, žinoma, toks klausimas –peilis į širdį. Juk tapti nevykėliu –blogiausia, kas, jo įsivaizdavimu, gali gyvenime atsitikti. Žinoma, jis ir be moters klausimų įtardavo save esant nevykėliu, tačiau stengėsi nuvyti šią mintį šalin. Ir teisindavosi:
- Man dar pasiseks, tik reikia tinkamo momento sulaukti;
- Ir kaip gi man gali sektis, kai mano talento darbdaviai nepripažįsta?
- Dabar tokie laikai…
- Mano tokia padėtis…
- Mano tokie tėvai…
Kai moteris pataria jam ne pateisinimų ieškoti, o pinigų užsidirbti, teisintis nebeišeina, nes moteris teisi. Tuomet kyla neviltis –jautiesi pažemintas, o pasiteisinti nebeišeina. O iš tos nevilties vyrai tampa žiaurūs moterims. Ir ima ištraukinėti iš praeities visas jų būtas ir nebūtas nuodėmes. Kas priveda prie audringų santykių aiškinimųsi. Ir ima pažemintas vyras moterį žiauriai menkinti. Kad ji pati pasijustų menka, o ne tik jis vienas. Kas anksčiau ar vėliau baigiasi santykių nutraukimu.
Matyt, taip yra todėl, kadvyrai širdies gilumoje vis dartie patys mamutų medžiotojai, kur prieš dešimtis tūkstančių metų turėdavo apginti ir aprūpinti savo pačias ir vaikus. O moterys širdies gilumoje –vis dar tos pačios akmens amžiaus urvų puošėjos ir dekoratorės, vaikų augintojos ir vyrų kritiškos vertintojos. Dešimtys tūkstančių metų istoriniu masteliu –tas pats, kas vakar. O akmens amžiuje pasakyti:„tu netinki būti urvinės genties nariu“– tolygu pasakyti: „tu iš vis nevertas gyventi“. Epocha pasikeitė, o emocinė reakcija liko ta pati.
Todėl kaip ten bebūtų, o geriau, kai vyras užsidirba. Ir uždirba bent jau ne mažiau už moterį. Juk ir šiuo atveju galimi santykių aiškinimai. Juk ir be pinigų yra dėl ko kelti balsą ir kibti vienam prie kito. Pavyzdžiui,štai pasirinkimui kelios temos:
- Kodėl tu skiri tiek daug dėmesio darbui ir tiek mažai –šeimai?
- Kodėl tu žiūri į kitas moteris?
- Ar aš tau vis dar patinku?
- O kas tau patikdavo prieš mane?
- Kas tau buvo su ta bendradarbe?
- Kodėl tu nedarai to, ką žadėjai, buityje?
- Ir t.t. ir pan.
Visi šie klausimai – puiki proga santykių aiškinimui, tačiau ne vienas iš jų neverčia vyro jaustis nevykėliu. O tuomet nekils jam noras nei gelti, nei menkinti moters. Kas jau tikrai reikalinga, kad santuoka išliktų.
Tačiau štai kas įdomu,jei ir be pinigų, ir be išorinių duomenų vyras sugebės nesijauti nevykėliu, jei moterį mylės ir parodys, kad supranta, kas yra būti vyru – gal tuomet jo draugei ar žmonai ir pinigai jo nebe tokie svarbūs pasidarys? Ir gal tuomet pavydžiai pažiūrės į mūsų moterį jos už turtuolių ištekėjusios draugės?
Olegas Lapinas