Mokslininkas Bernard Haldane, siekdamas padėti JAV kareiviams, grįžusiems iš karo Vietname. Jiems reikėjo padėti ne tik grįžti į namus, bet ir grįžti į normalų gyvenimą. Bernardas pastebėjo vieną profesionalams būdingą reiškinį. Jie naudoja savo stipriąsias puses. T.y. jei daro tai, ką darydami gali panaudoti savo talentus ir nesiima darbų, kuriems reikalingas silpnųjų pusių panaudojimas. Šis atradimas jį paskatino sukurti įrankį- 100 mano gyvenimo pasiekimų. 

Šis įrankis parodė geriausius rezultatus grąžinant JAV kareivius į pilnavertį gyvenimą. 100 mano gyvenimo pasiekimų pralenkė visus kitus būdus ir priemones. Šis laimėjimas šiam metodui atvėrė daugelį durų. Jau daug metų jis naudojamas Harvardo verslo mokyklos karjeros centre siekiant padėti studentams atrasti savo talentus.

 Yra du šio pratimo variantai. Kodėl taip yra? 100 gyvenimo pasiekimų yra pirminė dar Vietnamo laikų versija. Reikėjo prisiminti ir parašyti 100 gyvenimo pasiekimų.  Vėliau šis pratimas modifikavosi į 7 istorijas. Vėlesnė pratimo versija yra lengvesnė. Ją atlikti yra paprasčiau, užtenka įdėti mažiau laiko.

Kaip rodo patirtis, rezultatai abiejų versijų yra labai panašūs. Tie, kas turi galimybių ir noro padaryti pirminę metodo versiją, gali pasirinkti 100 gyvenimo pasiekimų.

Tad kaip daryti 100 gyvenimo pasiekimų pratimą?

Reikia 1,5  val. laiko. Galima atlikti pratimą per 2-3 kartus ar vienu prisedimu. Galite naudoti štai šią lentelę

Į pirmąjį stulpelį reikės surašyti visus gyvenimo pasiekimus. Jų skaičius turi būti tolygus kiekviename gyvenimo etape. 1/3 – nuo gimimo iki 12, 1/3 nuo 13 iki 21 ir dar viena 1/3 nuo 22 iki dabar. 

Kitame stulpelyje rekomenduojame įrašyti kokie žmonės tame įvykyje dalyvavo. Dar  kitame stulpelyje atsakome į klausimą, kodėl man šis įvykis yra pasiekimas. Paskutiniojo stulpelio klausimas skamba taip: kokios mano asmeninės savybės lėmė, kad šis pasiekimas įvyko? Štai čia ir surašome visas savo sėkmingąsias savybes.

Galiausiai juk mums reikės atsirinkti 5-7 dažniausiai pasikartojančias savybes.

O kaip atlikti 7 istorijas?

Kiekvienas iš mūsų turi pasirinkti 25 gyvenimo įvykius, kurių pasiekimai mums yra teigiami, o kelias link jų buvo malonus. Įvykiai turi būti iš skirtingų gyvenimo etapų ir skirtingų gyvenimo sričių. Tai atlikus, pereiti prie kito žingsnio.

Pasirinkti iš jų 7 pačius pačiausius. Jie bus arba ryškesni arba skambės visiškai kitaip, o galbūt sukels ženkliai stipresnius pojūčius. Kiekvienas iš mūsų skaitydamas šiuos įvykius atskirs, kurie mums yra stipriausi.

Dabar kiekvieną įvykį reikės aprašyti 1-2 pastraipomis po 7-12 sakinių. Aprašymas turi užimti apie 1/3 A4 formato lapo. Šie kriterijai yra orientaciniai. Aprašius: skaityti ir atrasti bendrumų bei ryšį tarp šių septynių istorijų.

Kas iš to? Kokia šių savybių žinojimo nauda?

Tie iš mūsų, kurie turi labai aukštą pasitikėjimą savimi, linkę teigti: duokite darbą, aš kalną nuversiu. Tai nėra visiška tiesa. Negalime mes bet kokį kalną nuversti. Kita dalis žmonių nepasitiki savimi ir yra linkę teigti, jog negali jokio kalno nuversti. Tai taipogi  yra melas. Juk kiekvienas iš mūsų turime kalnus, kuriuos galime nuversti bei kiekvienas turime kalnus, kurių nuversti negalime. Savo sėkmingų savybių žinojimas leidžia suprasti, kokie kalnai yra mūsų, o kokie ne.

Rinkdamiesi kalnus, kurie yra mūsų mes visiškai kitaip dirbame, jaučiamės ir rezultatai yra geresni, nei renkantis kitų žmonių kalnus. Kiekvienam iš mūsų svarbu kuo ilgiau būti savo pozicijoje, nes būnant savo rogėse, lengviau plėsti komforto zoną. Pastebėjome, kad kai esame savo rogėse, mes kiek kitaip žiūrime į suklupimus. Tokiais atvejais mes į juos reaguojame ne kaip į klaidą ar nesėkmę, o kaip ir pamoką, kuri tik dar labiau skatina veikti, bei suteikia vertingos išminties ir patirties.